טיפול TLT -תרפיית קו הזמן

Time Line Therapy תרפיית קו הזמן

זהו טיפול עמוק ופורץ דרך שפותח על-ידי ד"ר טד ג'יימס (מטפל בשיטת NLP). טיפול זה הנו הטיפול החביב עלי והמומלץ ביותר על-ידי, רק מי שזכה לעבור אותו מבין כמה עוצמה ואנרגיות משתחררות לאחר הטיפול ועד כמה הוא פורץ דרך בחיים.  

הטיפול מתחיל "בשיחת אינטק" בה אנו מבררים את הבעיה ואת מאפייניה בצורה מעמיקה. לאחר השיחה המונחה מקבל משימה למשך  14-21 יום ורק במידה והמונחה מבצע את המשימה אנו מתאמים יום ל"פגישה פורצת דרך" אחת, שיכולה לערוך בין 7-10 שעות (כולל הפסקות והרפיה במידת הצורך), ובה תהליכים רבים וקצרים המבוססים על קו הזמן – עבר הווה ועתיד.

הטיפול מתחיל במציאת האירועים השורשיים בעבר הלא מודע, בהם נזרעו בתת המודע שורשי הבעיה ומשם מתחילים לנקות את הבעיה לאורך כל קו הזמן.

המונחה משתחרר במהלך הטיפול מרגשות שליליים דומיננטיים בחייו, מהחלטות מגבילות שהתקבלו אצלו באופן לא מודע ולא רצוני (כגון: להיות חולה, קורבן, לא יוצלח, עני, בודד וכדומה) ומסתיים בשתילת מטרה עתידית.

למי הטיפול מתאים:

הטיפול מתאים לאנשים הסובלים מכאבים כרוניים, ממחלות חוזרות ונשנות, מקשיים לכניסה להריון, וכן לאנשים הסובלים מהתמכרויות או מרגשות שליליים כגון, חרדות, דיכאונות, שברון לב וכדומה ולכל אדם שחווה תקיעות בחיים בתחום הרגשי ובכל תחום.

אכן, הטיפול מתאים למגוון רחב של בעיות וזאת מאחר ורוב רובם של הבעיות בחיינו מקורו בתת המודע, בהחלטה לא מודעת ש"נזרעה" בעקבות אירוע בעבר (האירוע יכול להיות גם ברחם ואפילו לפני), ובטיפול זה אנו מנקים את האירוע הבעייתי על ידי כך שאנו "זורעים" בו מחשבות חדשות שמולידות רגשות חדשים.

וביתר פירוט אסביר זאת כך – ישנו משפט יפה שמסביר את הגורל / הקארמה בצורה הבאה:

'זרע מחשבה – קצור מעשה, זרע מעשה – קצור הרגל, זרע הרגל – קצור אופי, זרע אופי – קצור גורל'.

כלומר, גורלנו הנו תוצאה של מחשבה שורשית שנזרעה בנו בעבר, ובתהליך זה אנו חוזרים לזמן בו נזרעה המחשבה השלילית וזורעים מחשבות חדשות חיוביות ומטיבות, ולאחר מכן, אנו מנקים את כל קו הזמן עם אותן המחשבות. 

ביהדות יש רמז לכך במצוות "פרה אדומה", לדברי חז"ל, הסיבה לכך שהטהרה באה על ידי פרה אדומה, היא מאחר והטומאה באה לעולם בעקבות חטא העגל וכדבריהם "תבוא האם ותקנח צואת בנה" (מדרש רבה חקת פרשה יט ס' יח). כלומר, הפתרון לכל בעיה הוא בשורשה – בסיבה שהולידה אותה, בלשנו של בעל הכלי יקר "בבטול השורש יפלו גם הענפים" (במדבר יט, ב). את אותו שורשו כינו חז"ל "אם" כאמור לעיל, ונראה שרמזו לנו בכך, כי השורש הינו תודעה – מחשבה, שהרי "האם" בתורת הקבלה היא מידת הבינה- מידה של תודעה.