הליך כיוון אישי

דרך חדשה

ההחלטה להביא את עצמנו לידי ביטוי בעולם, ולהשקיע את מירב מרצנו וכוחנו בעשייה התואמת את אישיותנו חלומותינו וערכינו לא קלה היא. כל החלטה כזו דורשת בראש ובראשונה בירור מעמיק מה נכון ומדויק עבורנו, איזה תחום עיסוק יביא את רצוננו וערכנו לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר.

בנוסף, ההחלטה לצאת לדרך חדשה, דורשת מאיתנו אומץ ואמונה בעצמנו שאנו טובים ומסוגלים. בכדי להצליח עלינו להאמין בעצמנו. לשם כך, עלינו להתמודד עם מחשבות שליליות וקולות פנימיים וחיצוניים המורידות מערכנו ומציבות לנגד עיננו תמונות עבר ועתיד שליליות, ולהגביר בנו את הקולות והמחשבות החיוביות המעמידות בפנינו תמונות עתיד חיוביות של הצלחה.

ההחלטה הזו, יכולה גם לדרוש מאיתנו לצאת מאזור הנוחות ואף להגדיר את זהותנו מחדש.

החלטה להתחיל בהליך כיוון היא החלטה שלא לוותר על החלומות שלנו. איננו מוכנים להעביר את חיינו בעיסוקים שלא מספקים אותנו ולא תואמים את זהותנו, אנו נרגיש בינוניים, לא ממומשים וחסרי אנרגיה.

ברור לנו שלעשות שינוי בחיים ולבנות את עצמנו ואת תחום עיסוקנו שיביא את זהותנו רצונותינו וערכינו לידי ביטוי זה לא יקרה מעצמו, לשם כך, צריך להשקיע מחשבה, לברר מה נכון עבורנו וממה אנו חוששים.

הליך ההכוונה והאימון מספק בראש ובראשונה, מסגרת תומכת לשינוי. קשה לערוך שינויים ולברר דברים לעומקם, תוך כדי העיסוקים היומיומיים שלנו, שינוי והעמקה דורשים זמן ועקביות.

שנית, ההליך מספק לנו כלים לבחון את רצוננו, דמיונותינו ותפיסת עולמנו בצורה מעמיקה, ולערוך שינוי פנימי ואמתי אשר יגרור אחריו שינוי חיצוני בצורה טבעית וללא מאמץ.

שלבי הליך הכיוון

בשלב הראשון נזהה את החוזקים והערכים שלך, ותלמד להעריך ולהאמין בעצמך.

לאחר מכן, נתבונן בחלומות שלך ונעמיק בהם. ותלמד לחלום בגדול ותיולד בך בהירות באשר לרצונותיך ומטרותיך.

לאחר מכן, נציב מטרות בצורה שתקדם אותך ונגלה מה עוצר אותך כעת מלהגשים את עצמך ולבוא לידי ביטוי.

ולאחר שתהיה לך בהירות מה אתה רוצה להשיג ומה מונע ממך את השגת המטרה נעבוד על המחשבות, הרגשות, האמונות והערכים שלך וננתב אותם להצלחתך.

השיטה

ההליך בנוי מסדרה של כלים מקצועיים מתחום הפסיכולוגיה, האימון וה-NLP , המשולבים עם תובנות עומק  מהמקורות היהודיים העשירים מאד בתשובות לשאלות מהו אדם וכיצד מניעים אותו.

הנחות היסוד הם:

ייעוד: לכל אדם יש ייעוד הדוחף בו ללא הרף, וכן את היכולת לממש את ייעודו. כאשר אדם נמצא בתנועה מתמדת למימוש ייעודו בריאות נפשו וגופו נמצאים במיטבם. העבודה שלנו אינה לייצר לעצמינו ייעוד אלא להיחשף לייעודנו ולהיות נאמנים לו.

"כל אדם צריך לדעת, שקרוי הוא לעבוד על פי אופן ההכרה וההרגשה המיוחד שלו, על פי שורש נשמתו, ובעולם זה, הכולל עולמים אין ספורות, ימצא את אוצר חייואל יבלבלוהו תוכנים שוטפים אל תוכו מעולמות זרים, שאינו קולטם כהוגן, שאינו מוכשר לאגדם יפה בצרור החיים שלו. אלה העולמות ימצאו תיקונם במקומם, אצל המסוגלים לבנינם ושכלולם. אבל הוא צריך לרכז את חייו בעולמותיו הוא, בעולמות הפנימיים שלו, שהם לו מלואים כל ומקיפים את כל. חייב אדם לומר בשבילי נברא העולם …  ובהיותו צועד בדרך חיים בטוחה זו, במסלולו המיוחד, באורח צדיקים המיוחד שלו, ימלא גבורת חיים ועליזות רוחנית, ואור ד' עליו יגלהמהאות המיוחד שלו בתורה יצא לו עזרו ואורו". (שמונה קבצים קובץ ד, ו(.

ועוד כתב הרב קוק בעניין זה, כי עיקר הקושי והיגיעה שלנו הנה מאחר ואנו לא עוסקים במה שאנו מוכשרים לו:

"עיקר היגיעה הרוחנית, ומניעת הנחת רוח הפנימי, בא לאדם ממה שהוא מתרחק ממה שהוא מוכשר לו מסגולות נפשו. (שמונה קבצים קובץ ב, קכג)

עין טובה:  כל אדם צריך ללמוד להסתכל על עצמו בעין טובה לראות את הדברים הטובים שבו ולהאמין בעצמו, ככל שיעשה כן, הדברים הטובים שבו ילכו ויגדלו.

"תיכף כשאדם נותן את דעתו לדרוש את הטוב, מיד מתהפכים כל חסרונותיו לטוב, ויכול האדם למצא בעצמו רב טוב מאד, ואז ישמח בטובו  וירבה מדי יום ביומו את הפעולות הטובות בלב טהור ומלא תקות נחומים". (מוסר אביך, מדות הראיה, גאוה)

היכולת להשתנות:  לכל אדם יש בחירה חופשית להשתנות ולעצב את חייו כרצונו. לעולם לא מאוחר מידי לעבור שינוי, ולכל אדם יש את כל היכולות והמשאבים בכדי לערוך שינוי בחייו.

"כל זמן שהנר דולק, ניתן לתקן" (ר' ישראל סלנטר)

פנים וחוץ: עולמנו החיצוני נובע מתפיסת עולמנו הפנימית, שינוי פנימי חייב לגרור אחריו שינוי חיצוני.

"כי פעל אדם ישלם לו וכארח איש ימצִאנו", וכבר האריכו בזוהר הקדוש בביאור פסוק זה. ותוכן כוונתו לפי דעתי, כי ענין מדותיו של הקב"ה שהן מדה כנגד מדה שיסד בעולמו, יסד כח כזה בנפש האדם שתהיה סגולה נפלאה בנפשו להמשיך אליו כל המצבים והמקרים הראויים לו לפי מעשיו. והסגולה הקנויה לו בנפשו ע"פ מעשיו ודרכיו, היא בעצמה מסבבת את כל גלגולי סיבות לבא אל תכלית מצבו הראוי לו, וכאשר תתחלף תכונת נפשו ממילא ישתנו עניניו, כי אותה הסיבה שגרמה להם נשתנתה ונתחלפה" (מדבר שור, דרוש יד).

 

המלצות ומשובים מלקוחות:

המלצות:

"אם אתם רוצים ללמוד תורה בדרך מעשית שלוקחת את המקורות ומחברת אותם לעבודה העצמית שלכם, ליישום מעשי – ממליץ לכם על הרב יוגב שמחון, יש לו ניסיון אדיר בתחום הזה, הרב יוגב הנו אחד הבוגרים המבטיחים ביותר של מכללת כוונה.

ובאופו אישי אם אתם רוצים לסדר לעצמכם את הקריירה אז אני ממליץ לכם ללכת לרב יוגב, בגלל השיטתיות שלו הבהירות שלו והעין הטובה, הוא עושה הכל באהבה, בהצלחה לכם".

מתי וכסלר, מייסד מכללת כוונה, להתפתחות אישית בגישה יהודית.

הליכי כיון אישיים:

הידע העשיר של יוגב בהמון תחומים יחד עם יכולת ההקשה וההבנה של דברים במדויק, יוצרים שילוב המאפשר להגיע לרמות מאוד גבוהות של תובנות. אני לא חושבת שיש עוד תהליך ומטפל שיכולים להביא לתובנות כל כך חשובות ועמוקות ובזמן קצר יחסית. ממליצה בחום לכל אחד ואחת בין אם כטיפול בדיכאון או חרדה ובין אם לתהליך של גילוי עצמי, שיפור העצמי ומימוש עצמי, שיפור יחסים, זוגיות והורות (טל צוקרמן רו"ח ומאמנת אישית)

התפתחות פנימית ומעשית

"זכיתי ב"ה לעבור תהליך כיוון של 10 שיחות עם יוגב שמחון. התהליך היה מדהים. זכיתי לראות את תבניות המחשבה והדמיונות המעכבים אותי לפעול ביתר דיוק ואיזון במציאות. תהליך הכיוון הביא אותי להתפתחות אישית פנימית מחד, ולתוצאות מעשיות במציאות מאידך. תודה לך יוגב על הקשבה, אמון, סבלנות ועין טובה. שתמשיך להביא ברכה לאנושות!" (דניאל גוטליב, ר"מ בישיבה תיכונית מצפה רמון).

הגדלת כוח הרצון
"אני מרגיש שמה שעבד מאוד חזק בתהליך האישי הוא הרחבת עולם החלום, היכולת לחלום בגדול. אימון שריר הרצון. השריר הזה גדל וכעת לא מוכן להתפשר על בינוניות". (יצחק אלחנן לוי,מורה ומשורר).

עבודה עם דמיונות

"הייתה לך גמישות ויכולת הכלה דבר זה גרם לי להרגיש בנוח … עזר לי העבודה עם דימויים ניתוח וריכוך שלהם, ומציאת הכף זכות לקונפליקטים". (ויטאלי, מורה).

אומץ להשתנות ושנות

"הליך הכיוון נתן לי, מבט מפוכח יותר על חיי, אומץ להשתנות ולטפל בדברים ששנים לא טיפלתי בהם וכבר פיתחתי אידיאולוגיות על אי הטיפול בהם". (ד.ג.)

סדנאות:

לזהות ולדייק בנקודה הנכונה

תודה רבה לרב יוגב, נהניתי מאוד, היו לך פנים מאירות ושמחות והייתה בך ההכלה עצומה לקבוצה שהביאה לאווירה טובה ולפתיחות שלנו, ידעת לשאול, לנגוע, לזהות ולדייק בנקודה הנכונה לברור של כל אחת, שוב תודה". (עטרה, עובדת מועצה)

חוויה

"הארת הפנים והסבלנות שלך כלפי הקבוצה עושים את הלמידה לחויה נעימה ורצון לחזור לקרוא ולרענן את החומר הנלמד. וב״ה שהקב״ה יסייע לנו גם ליישם ולהתקדם בדרך הבלתי נגמרת לתיקון המידות, תודה רבה" . (אסתר, מנהלת מדרשה)

שיחת מתנה:

לתיאום שיחה ראשונה במתנה, להיכרות איתי ועם ההליך,  ניתן להזין פרטים ביצירת קשר או לשלוח הודעה / מייל עם הפרטים שלכם ולכתוב בקצרה על מה אתם מעוניינים לעבוד.

בשיחה תוכלו לקבל בהירות ומיקוד. לראות את הכוחות העומדים לרשותכם. להבין מהם הערכים המניעים אותכם בחייכם, ומהי ההתפתחות האישית הנדרשת מכם בשלב זה בחייכם.

מודעות פרסומת