הליך כיוון אישי

דרך חדשה – קריירה

ההחלטה לצאת לדרך חדשה בתחום הקריירה לא קלה היא, זו יכולה להיות החלטה לעבור משכיר לעצמאי וזו יכולה להיות החלטה להביא לידי ביטוי את כישרוננו בצורה מקצועית במקביל לעבודתנו. כל החלטה כזו דורשת בראש ובראשונה בירור מעמיק מה נכון ומדויק עבורי, איזה מקצוע יביא את רצונותיי וערכי לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר, איננו רוצים לבזבז זמן יקר כסף וכוחות, ולגלות לאחר זמן שטעינו.

בנוסף, ההחלטה לצאת לדרך חדשה, דורשת מאיתנו אומץ ואמונה בעצמנו שאנו טובים ומסוגלים. בכדי להצליח ולגרום לאנשים אחרים להאמין בנו עלינו קודם כל להאמין בעצמנו. לשם כך, עלינו להתמודד עם קולות פנימיים ומחשבות שליליות המורידות מערכנו ומציבות לנגד עיננו תמונות עבר ועתיד שליליות, ולהגביר בנו את הקולות והמחשבות החיוביות המעמידות בפנינו תמונות עתיד חיוביות של הצלחה.

כמו כן, ההחלטה לצאת לדרך חדשה דורשת פעולות נכונות של שיווק להשגת לקוחות וקהל ייעד, ישנם המון פעולות מיותרות הדורשות מאמץ רב ומביאות תפוקה מועטה, אנו לא רוצים ליפול למקום הזה, אנו רוצים להיות מדויקים ולעשות פעולות איכותיות בעלות כמות קטנה ותפוקה רבה.

הגעת להליך כיוון כי החלטת שלא לוותר על החלומות שלך. אינך מוכן לעבוד עד הפנסיה בעבודה שלא מספקת אותך ולא תואמת את זהותך, אתה תרגיש בינוני לא ממומש וחסר אנרגיה. מנגד ברור לך שלבנות עסק שמביא את זהותך רצונותיך וערכיך לידי ביטוי זה לא יקרה מעצמו, לשם כך עליך לברר את זהותך, את רצונך, לדייק את מטרותיך, להאמין בעצמך ולעשות פעולות שיווק נכונות.

בשלב הראשון תלמד לבחור תחום ספציפי שבו אתה רוצה לתרום, נעשה זאת באמצעות תרגילי חזון הקשבה לחלומות שלך, וזיהוי הכוחות והאיכויות שכבר יש בך. הבהירות שתיוולד בך במהלך הזה תחזק את ביטחונך בדרך, ותפזר חלק ניכר מהערפל. וההקשר שלך להשגת לקוחות ישתנה משיווק לא אמיתי, להפצת האור לאחרים מתוך אמונה בשליחות שלך.

בשלב השני תלמד להקשיב להבין את הלקוחות שלך, להכיר את רגעי החיים הקטנים שלהם, לחוש את כאבם, ולהבין טוב יותר את מה שאתה מציע להם מנקודת מבטם. הדבר יתן לך ביטחון , ויתן לך כיוון לפיתוח המומחיות שלך. בשלב זה הנינוחות שלך עם הבחירה בתחום תגדל, הדברים יתחילו להתחבר, ותתחיל לחוש איך הדרך החדשה שלך היא המשך למה שכבר עשית בעבר, ואתה יכול לדמיין את עצמך מתמחה בתחום.

בשלב הבא נתחיל ליישם את מה שעשית עד כה,  ונעבוד על יצירת מתעניינים חדשים בכוחות עצמך. נלמד איך עושים זאת, היכן מוצאים אותם ונתחיל לבנות את המערכת העצמאית שלך, בשלב זה ההקשרים השליליים לגבי שיווק כחוסר אותנטיות, ואי נוחות להציג את עצמך כמומחה בתשלום עלולים להרים ראש שנית, וזה יהיה הזמן לטפל בצורה מעמיקה.כמו כן, בשלב זה, מעצורים סירובים או כישלונות, עלולים לעורר בך ספק שיעמיד בסימן שאלה את כל הדרך שעשית. מול קולות הייאוש והספקנות נעבוד בצורה מסודרת, ניצמד לעובדות נתחבר לערכים המניעים שלך ולסיבות שיצאת לדרך מלכתחילה. צליחת משפטי חוסר האמונה לקראת העשייה הם דבר טבעי, וההתמודדות איתם תבנה את החוסן שלך.

למי מתאים ההליך:

ההליך מתאים לכל מי שחפץ להתפרנס מקריירה בה יוכל להביא את רצונותיו וערכיו לידי ביטוי ומרגיש כי הנו מנוע מכך עקב – חוסר בהירות מה נכון עבורו / חוסר ביטחון עצמי / חרדות/ פחד קהל / קשיים בתקשורת בין אישית / יחס שלילי לכסף, שיווק ופרסום.

 

אני מאמין:

  1. ייעוד: לכל אדם יש ייעוד הדוחף בו ללא הרף, וכן את היכולת לממש את ייעודו. כאשר אדם נמצא בתנועה מתמדת למימוש ייעודו בריאות נפשו וגופו נמצאים במיטבם. העבודה שלנו אינה לייצר לעצמינו ייעוד אלא להיחשף לייעודנו ולהיות נאמנים לו.

"כל אדם צריך לדעת, שקרוי הוא לעבוד על פי אופן ההכרה וההרגשה המיוחד שלו, על פי שורש נשמתו, ובעולם זה, הכולל עולמים אין ספורות, ימצא את אוצר חייו. אל יבלבלוהו תוכנים שוטפים אל תוכו מעולמות זרים, שאינו קולטם כהוגן, שאינו מוכשר לאגדם יפה בצרור החיים שלו. אלה העולמות ימצאו תיקונם במקומם, אצל המסוגלים לבנינם ושכלולם. אבל הוא צריך לרכז את חייו בעולמותיו הוא, בעולמות הפנימיים שלו, שהם לו מלואים כל ומקיפים את כל. חייב אדם לומר בשבילי נברא העולם …  ובהיותו צועד בדרך חיים בטוחה זו, במסלולו המיוחד, באורח צדיקים המיוחד שלו, ימלא גבורת חיים ועליזות רוחנית, ואור ד' עליו יגלה, מהאות המיוחד שלו בתורה יצא לו עזרו ואורו". (שמונה קבצים קובץ ד, ו(.

  1. עין טובה: כל אדם צריך ללמוד להסתכל על עצמו בעין טובה לראות את הדברים הטובים שבו ולהאמין בעצמו, ככל שיעשה כן, הדברים הטובים שבו ילכו ויגדלו.

"דע את המציאות שאתה חי בה. דע את עצמך, ואת עולמך, דע את הגיוני הלב שלך … עלה למעלה עלה, כי כח עז לך, יש לך כנפי רוח … אל תכחש בם, פן יכחשו לך, דרש אותם, וימצאו לך מיד". 

  1. היכולת להשתנות: לכל אדם יש בחירה חופשית להשתנות ולעצב את חייו כרצונו. לעולם לא מאוחר מידי לעבור שינוי.

"ההרגשה המעולה של נהנה מיגיע כפו היא היותר שלמה וטובה של כל ההרגשות המוסריות שבאדם. כי בהיות חקוק בטבעו של אדם ההרגשה הטובה, שכיון שהוא חפשי בפעולותיו ויכול ע"י חריצותו להשתלם בעצמו בכל עניניו, אין מהראוי שישב בחיבוק ידים ויחפוץ שאחרים יעשו עבורו."  (עין איה ברכות ח. פסקה קא(

4. אין מקרה: כל מה שעברנו בחיינו אינו במקרה, מכל החוויות שעברנו ניתן ללמוד ולהתפתח.

 

משובים מלקוחות:

הליכי כיון אישיים:

התפתחות פנימית ומעשית

"זכיתי ב"ה לעבור תהליך כיוון של 10 שיחות עם יוגב שמחון. התהליך היה מדהים. זכיתי לראות את תבניות המחשבה והדמיונות המעכבים אותי לפעול ביתר דיוק ואיזון במציאות. תהליך הכיוון הביא אותי להתפתחות אישית פנימית מחד, ולתוצאות מעשיות במציאות מאידך. תודה לך יוגב על הקשבה, אמון, סבלנות ועין טובה. שתמשיך להביא ברכה לאנושות!" דניאל גוטליב, מצפה רמון.

הגדלת כוח הרצון
"אני מרגיש שמה שעבד מאוד חזק בתהליך האישי הוא הרחבת עולם החלום, היכולת לחלום בגדול. אימון שריר הרצון. השריר הזה גדל וכעת לא מוכן להתפשר על בינוניות". יצחק אלחנן לוי,מורה ומשורר.

עבודה עם דמיונות

"הייתה לך גמישות ויכולת הכלה דבר זה גרם לי לנרגיש בנוח … עזר לי העבודה עם דימויים ניתוח וריכוך שלהם, ומציאת הכף זכות לקונפליקטים". ויטאלי, מורה.

אומץ להשתנות ושנות

"הליך הכיוון נתן לי, מבט מפוכח יותר על חיי, אומץ להשתנות ולטפל בדברים ששנים לא טיפלתי בהם וכבר פיתחתי אידיאולוגיות על אי הטיפול בהם". (ד.ג.)

סדנאות:

לזהות ולדייק בנקודה הנכונה

תודה רבה לרב יוגב, נהניתי מאוד, היו לך פנים מאירות ושמחות והייתה בך ההכלה עצומה לקבוצה שהביאה לאווירה טובה ולפתיחות שלנו, ידעת לשאול, לנגוע, לזהות ולדייק בנקודה הנכונה לברור של כל אחת, שוב תודה". עטרה, עובדת מועצה

חוויה

"הארת הפנים והסבלנות שלך כלפי הקבוצה עושים את הלמידה לחויה נעימה ורצון לחזור לקרוא ולרענן את החומר הנלמד. וב״ה שהקב״ה יסייע לנו גם ליישם ולהתקדם בדרך הבלתי נגמרת לתיקון המידות, תודה רבה" . אסתר, מנהלת מדרשה

 

שיחת מתנה:

לתיאום שיחת כיוון ראשונה במתנה, להיכרות איתי ועם ההליך,  ניתן להזין פרטים ביצירת קשר או לשלוח הודעה / מייל עם הפרטים שלכם ולכתוב בקצרה על מה אתם מעוניינים להתכוון.

בשיחת המתנה, תוכלו לקבל בהירות ומיקוד. לראות את הכוחות העומדים לרשותכם. להבין מהם הערכים הערכים המניעים אותכם בחייכם, ומהי ההתפתחות האישית הנדרשת מכם בשלב זה בחייכם.