אודות

אודות האתר,

האתר הוקם במטרה להפיץ את תורת הנפש, המידות, וההתפתחות האישית בגישה היהודית על מנת, שנוכל ללמוד מגדולי עמנו, תובנות וכלים מעשיים שיעזרו לנו לחיות חיים עשירים, בריאים וטובים יותר, לשפר את חיינו ולהשיג תוצאות.

וזאת מתוך העמקה במקורות ובנפש האדם, ובשילוב עם מיטב הידע בתחום ההתפתחות האישית של ימינו, כהוראת הרב קוק:

הסדר של העלאת המדות היא בנפש חכמה מיוחדת, שצריכה להרחבתה את כל הרכוש של תורת הנפש עם כל ההתחדשות היותר מעובדה שבדורותינו, ובעולם היא הסתכלות עולם רחבה, שתוכל להכניס בתוכה את כל המדע והרגש היותר מחודש, ולתן בכל אלה נשמה חדשה, שתוכל מאז להתאים עם כל דרישת הקודש והמוסר הטהור והאיתן. (אורות הקודש ח"ג עמ' רלד, חכמת העלאת המדות אות ג)

במקום אחר כתב הרב קוק, כי הפסיכולוגיה הפרטי והכללית, הינם "מבוא גדול" להבנת התורה והמצווה, יש בהם בכדי לשפוך אור על פעולת התורה והמצוות עלינו ברובד הפרטי והכללי, ובכך יש בהבנתם בכדי לסייע לנו בתיקוננו הפרטי והלאומי, וז"ל:

"מבוא גדול יש להפסיכולוגיה הפרטית, וכן הכללית הלאומית והאנושית, עם דרכי ההסברה של ארחות התורה והעבודה. ביחוד אנו צריכים להכנס במעמקי חכמת הנפש, כדי להסביר את תוכנם של המחשבות הפועלות עלינו, לרגלי המעשים והדיבורים, שעל ידם אנו נכנסים להבנת כונת המצות והתפילה, וגודל ערכם על חינוכנו המוסרי ותיקון העולם בכללו". (שמונה קבצים קובץ א, כח.)

על לימוד תורה שמחובר לחיים ומביא את האדם לתיקון מידותיו, ולהצלחה בחיים בכלל, נאמר "עֵץ־חַיִּ֣ים הִ֭יא לַמַּחֲזִיקִ֣ים בָּ֑הּ וְֽתֹמְכֶ֥יהָ מְאֻשָּֽׁר" (משלי ג, יח).

הדברים אמורים במיוחד בתקופתנו, תקופת הגאולה, בה מוטל עלינו כעם, להראות לעולם "שדרכי החיים של העונג האמיתי אנחנו משפיעים בעולם את אושר החיים הנותן לו את ערכו, אשר מבלעדו הוא שלול כל ערך"  (אורות הקודש ח"ג עמ' קלז), ולשם כך עלינו ראשית כל, להאיר את דרכי העונג והאושר הללו אצלנו פנימה.

החיבור שבין כלים מעשיים להתפתחות אישית ותיקון המידות לבין דבר ה', הנו מוכרח, זהו החיבור שבין "האיך" ל"למה", בין השכל למעשה, בין הרוחני לגשמי ובאופן כללי בין הגוף לנשמה כאשר החיבור ביניהם הוא תפקידנו בעולם.

כולי תקווה שהדברים יהיו לתועלת.

אודותיי,

שמי יוגב שמחון נשוי לשילת ואב לחמישה.

מטפל בשיטת NLP  ומאמן אנשים לשינוי בחיים בכלל ובקריירה. בפרט

מרצה ומנחה קבוצות בתחום ההתפתחות האישית

רב בישיבה גבוהה "באר התחיה" בבאר שבע.

בעל תואר שני LL.M במשפטים (מגמת יישוב סכסוכים).

מוסמך לרבנות "יורה יורה".